Stránky

štvrtok 9. mája 2019

Svadobný exploding box.- májová inšpirácia - ScrapWorld.sk

Vyjsť z komfortnej zóny je vždy ťažké...či je to životná situácia, alebo aj takáto naša tvorivá. Ale je to vždy obrovská výzva a ja som sa tento mesiac do jednej takejto výzvy "komfortzónáckej" pustila.

Moje pohľadnice sú väčšinou rovnakých rozmerov 15x15 cm. Niežeby som iné nechcela robiť, ale táto veľkosť sa mi páči a vyhovuje mi.

Ale keďže máme tento mesiac na ScrapWorld.sk veľkú výzvu, pustila som sa do projektu ... pre niekoho absolútne jednoduchého a dávno "ošúchaného"... no pre mňa to bude veľká novinka...exploding box.

Pri práci s takýmito boxami sa dá krásne vyhrať, sú úžasné a nádherné. Sú 3D takže s každej strany máte čo pozerať :)

A kto ešte nerobil exploding box, mám tu foto návod, ako som robila ja ten svoj:

Ako základ je potrebné vystrihnúť si základ krabice a jej vrch. Ja som si samotný základ kúpila, samozrejme aj s vrchnákom :) pretože mi to uľahčilo prácu. Nemusela som nič merať ani vystrihovať.

Veľkosť krabice je 10x10 preto som z vnútra aj z vonka nalepila ozdobný papier o 1 cm menší, čiže má len 9x9 cm. Na tom základe to potom pekne ukáže.
Poznámka: Odporúčam nalepiť ozdobný papier z vonkajšej strany hneď na začiatku, kým vo vnútri krabice nie je ešte nalepené nič...Nie ako ja, keď som sa tešila z ozdobovania a zabudla som na vonkajšiu časť :) Dá sa to nalepiť aj potom, ale je to nemotornejšie.Z iného papiera som si vyrezala "kvietkovy" kruh, na ktorý som zo spodnej časti nalepila nastrihanú 3D penovú pásku.


Aby to ukázalo, že je papier krásne zdvihnutý. 


A potom som sa pustila do skladania lepenkového výrezu páriku na moste.


Na poskladaný výrez som nalepila kvietky.


A potom som začala ozdobovať všetky ostatné časti boxu. Toto je najzábavnejšia časť celého tvorenia. Lebo tu sa môžete vyblázniť a použiť všetky možné ozdoby alebo lepenkové výrezy.

Ja som napríklad použila výrez láska, lebo zamilovanému páru mi to tak ide. Milujem motýle, a tieto sú obzvlášť nááádherné. Tak isto aj tieto guľaté lepenkové rámiky mi prišli ako skvelá ozdoba na svadobný exploding box.A takto vyzerá celý box zatvorený: ...a aj otvorený:
Vy ste už skúšali vytvoriť takýto exploding box? Ako sa vám darilo? Pochváľte sa, aby som mohla híííkať nad vašimi výtvormi.

Použitý materiál:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára