utorok 8. januára 2019

V hlavnej úlohe Ecoline Brush Pen

Ahojte,

Dnes vám predstavím všestranné akvarelové fixky Ecoline Brush PenTelo fixky je naplnené akvarelovou farbou v kvapalnej forme.

Štetec môžete použiť na tenké či presné maľovanie, ale aj na vyplnenie veľkých farebných častí – napr. pri vyfarbovaní pečiatok.

Pomocou špeciálneho blender-a Brush Pen môžete farby zmiešať a vytvoriť si tak nové farebné efekty a prechody. 

Ak po použití farieb zabudnete vrátiť vrchnák, nič sa nedeje. Vysušený hrot sa dá ľahko zachrániť navlhčením vodou.

Ja vám ukážem pár typov, ako tieto fixky môžete využiť v praxi. Poďme na to.

Typ: pri práci som používala vždy akvarelový papier 

Farebné pozadie – farby aplikované jednotlivo:


Na nesavú podložku si naneste fixkou trocha farby a zastriekajte trochou vody pomocou nádobky s rozprašovačom (1). Položte akvarelový papier na farbu (2) otočte (3) a vysušte pomocou horkovzdušnej pištole. Namáčanie do farieb opakujte do výsledného efektu, ktorý sa vám bude páčiť (4).

Farebné pozadie – farby aplikované naraz:
Opäť na nesavú podložku naneste viac farieb buď tak ako je na obrázku usporiadanie pod seba alebo aj nepravidelne – haky-baky :) a nastriekajte vodu pomocou nádobky s rozprašovačom (1). Položte akvarelový papier na farbu (2) otočte a vysušte pomocou horkovzdušnej pištole. Namáčanie do farieb opakujte do výsledného efektu, ktorý sa vám bude páčiť (3).

Veľmi podobné a zábavné zafarbenie je aj pomocou fólie na potraviny.


Postup je veľmi podobný. Naniesť farbu na fóliu, nastriekať vodu a fóliu s farbou preniesť na papier.

Farebné pečiatky:
Naneste fixkou farbu na samotnú pečiatku a nastriekajte vodu pomocou nádobky s rozprašovačom na povrch pečiatky (1). Netreba použiť veľa vody, stačí streknúť len raz. A takto pripravenú pečiatku naneste na papier (2).  Môžete použiť aj viac farieb na jednu pečiatku.

Vyfarbovanie pečiatky:

Pri vyfarbovaní pečiatky je možné použiť viac techník.

Prvá technika je naniesť farbu na nesavú podložku (1) a pomocou akvarelového štetca naneste farbu na vzor pečiatky (2).Druhá technika vyfarbovania pečiatky je naniesť ju priamo na papier (3) a pomocou akvarelového štetca ju krásne rozniesť po ploche. Týmto sa vie docieliť sýtosť farby. Tam kde sa farba naniesla to bude tmavšie, tam kde sa štetcom rozniesla bude svetlejšia.Posledná technika vyfarbovania pečiatky je naniesť dve farby naraz na vzor pečiatky a pomocou akvarelového štetca ich spojiť. Týmto sa docieli spojenie dvoch farieb, ktorý vytvoria krásny celok.A čo som vytvorila z tohto materiálu? Kvietky som využila na výrobu pohľadnice. 


A malé kartičky som využila na výrobu ATC kartičiek s názvom: Dar prírody a Bláznivé vianoce. Ak by mal niekto záujem, je tu možnosť výmeny :)
Ako posledné som vytvorila len tak pre seba kartičky, kde som sa vyhrala s pečiatkami a farbami. Použitý materiál:


Zuzana

2 komentáre:

  1. Thanks for this information Zuzana, I have these pens but am not using them effectively, now I can...
    Following your blog now.
    [aussie aNNie blog] ♥ ♥ ANNIE


    OdpovedaťOdstrániť