pondelok 10. septembra 2018

Hrádky so suchým embosom

Dnes Vám ukážem hrádky s embosovacími kapsami. Sú to vďačné pomôcky, ktoré vedia oživiť každý Váš projekt, či už ide o pohľadnice, visačky, ATC kartičky, ale aj rôzne iné papierové výtvory.

Práca s nimi je veľmi jednoduchá. Stačí vziať kapsu, dať do kapsy papier a prejsť kapsu vyrezávacím strojom. Hotovo.
Ja Vám ale ukážem, ako sa zahrať popri tom aj s farbami. Všetok použití materiál, ktorý som použila na tvorbu nájdete aj na spodku článku.

Ukážem Vám ako som tvorila tieto pohľadnice:


Poďme teda na to :)

Najprv si treba narezať potrebnú šírku základu pohľadnice a potom aj vrchného papiera. Ja som si zvykla na základ 15x15 cm a potom ho zdobím 14.5 cm vrchným papierom.

Vrchný papier (čisto biely) si zafarbím farbami Distress Oxide. Na zafarbenie používam tupovač, ktorý zabezpečí rovnomerné nanesenie farieb. Papier farbím pred samotným embosovaním, pretože ak by som najprv embosovala a potom farbila, nemusí sa mi farba dostať do každej embosovanej „medzierky“.

Do embosovacej kapsy vložím takto zafarbený papier a prejdem ho vo vyrezávacom stroji. Ten zabezpečí stlačenie kapsy a vzor sa na papier krásne „vtlačí“.
A potom príde finta „fň“ kde vezmem čiernu razátkovaciu podušku a veľmi jemne ňou prejdem po povrchu embosovaného vzoru. Ten sa zafarbí  kde tu, a dodá povrchu elegantný nádych.


Takto pripravený vrchný papier sa už len nalepí na základ a ozdobí podľa chuti.


Ja som na ozdobenie použila lepenkové výrezy, papierové kvietky, ktoré som spojila svorkamivýseky listov. Pre 3D efekt textu pečiatky Všetko najlepšie som použila 3D štvorčeky, aby to celé krásne vystúpilo. Tieto 3D štvorčeky som použila pri každom jednom nápise.

Ďalším možným zafarbením vrchného papiera je tak ako pri prvom postupe, nafarbenie bieleho papiera farbami Distress Oxide a následne zafarbenie samotnej embosovacej kapsy. V tomto prípade som použila čiernu pečiatkovú podušku a zafarbený papier som dala do embosovacej kapsy a opäť pomocou vyrezávacieho stroja som vzor pretlačila do papiera. Nemusíte sa báť, že si zničíte kapsu, tá sa po použití dá krásne vyčistiť buď pod tečúcou vodou, alebo vlhčenými obrúskami.


A týmto získame inak sfarbený vzor. Čierna je teraz viac viditeľná ako pri prvom použití čiernej pečiatkovej podušky.

,

Toto sfarbenie vrchného papiera mi prišlo také pánske, tak som sa rozhodla ho aj tak ozdobiť. Použila som papierové výrezy, na ktoré som použila 3D štvorčeky, aby som docielila vystúpenie celého vzoru.


Posledným zafarbením, ktoré som použila pri tvorbe pohľadnice je použitie inej farby ako čiernej pečiatkovej podušky.
Základ je ten istý, zafarbenie papiera Distress Oxide a následné zafarbenie kapsy inou farbou ako čiernou. Tadáá, výsledok je krásne farebný:


Pri ozdobovaní tejto pohľadnice som použila pre vytvorenie 3D efektu 3D lepiacu pásku, ktorú som nastrihala na potrebnú veľkosť a nalepila som ju na zadnú časť každého papierového výrezu.
Poznáte ničič okrajov? Ja ho milujem používať ... tak ako aj tu pri týchto papieroch vidieť ako je okraj akoby roztrhaný/zničený.


Tu je vidieť použitie 3D štvorčekov...obrázok alebo text je vystúpený.


Hotové pohľadnice z boku:
PS: pri lepenkových výrezok Vám môžu ostať zbytky, ktoré neviete čo s nimi. Nevyhadzujte ich! V budúcom článku Vám ukážem čo s nimi :)

Použití materiál:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára