streda 7. decembra 2016

Darček na poslednú chvíľu


poznáte,  to ... nechce sa vám tlačiť sa v obchodných domoch medzi tým kvantom ľudí, všetci sa tlačia, ponáhľajú ... všetko je to ako v zrýchlenom filme 

Alebo ani nemáte nápad, čo by ste chceli kúpiť ... odrádza vás cena, farba, veľkosť ... poradím vám ... vytvorte si vlastný darček a uvidíte, že s ním potešíte viac.

Stačí málo a zázrak bude hotový na počkanie. Ukážem Vám, ako vytvoriť obraz, ktorý bude skrášľovať nielen detskú izbu po celý rok.Budete k tomu potrebovať:

- Plátno
- Gesso 
- Štruktúrovaciu pastu, alebo modelovaciu hmotu
- Špachtle 
- Štetec 
- 3D kamienky v dvoch veľkostiach
- Farebné nite
- Čistú vodu v spreji
- Ozdoby, v mojom prípade motýle

Na maliarske plátno treba naniesť gesso, pretože sa bude pracovať s farbami, tak treba urobiť správny základ. Gesso je husté krycie médium, ktoré sa dá použiť na papier, drevo, kameň alebo aj plast.


Po nanesení gessa, chvíľku počkáme, aby sa poriadne usušilo. Trvá to len chvíľku, a keď máme horkovzdušnú pištoľ môžeme plátno presušiť rýchlejšie.

Na plátno následne nanesieme štrukúrovaciu pastu alebo modelovaciu hmotu do kruhu pomocou špachtle. V podstate môžete vytvoriť akýkoľvek tvar, nielen kruh, ten mi prišiel taký najjednoduchší a najefektívnejší. 


Ešte na „mokrú“ hmotu nasypeme 3D kamienky, ktoré trocha pritlačíme a horkovzdušnou pištoľov presušíme celý tento kruh.


Na vytvorený kruh nanesieme štetcom farby v spreji. Farbu je možné naniesť pomocou rozprašovača, keďže je to farba v spreji, ale tentokrát nechcem aby bola farba mimo kruhu. Takže štetec namočím do farby a farbu prenesiem na vytvorený kruh. Pomocou čistej vody v rozprašovači túto farbu „rozriedim“. Po každej nanesenej farbe sušíme horkovzdušnou pištoľov.


Z každej farby potom vytvoríme „škvrny“ pri kruhu pomocou štetca. Štetec namočíme do farby a pomocou ukazováka búchame na štetec, kým sa tieto škvrny nevytvoria.

Odstrihneme si z farebných nití kúsok a prilepíme lepidlom do kruhu. Niť môže kúsok prečnievať, môže kde tu trčať ... nemusí to byť tip-top.Ďalší krok je nanesenie samolepiacich kamienkov po stranách tam, kde sme „nafrkali“ farbu. 


Ako posledný krok je nalepenie krásnych motýľov pozdĺž samolepiacich kamienkov. 


Hotovo...už len pekne zabaliť a niekoho veľmi potešiť :)

Ukážka iného tvaru a použitie kvietkov namiesto motýľov:Tak dotvorenia a keď som Vás inšpirovala, pochváľte sa


1 komentár: