Stránky

piatok 3. novembra 2023

Môj októberKNIHY

Neuveriteľné, ale tento mesiac som prečítala len jednu knihu...robila som kopec iných vecí, ktoré mi zabrali čas a už na čítanie som nemala silu. 

David Morrell - Ochránce - túto knihy by som si sama od seba ani nekúpila ani nepožičala...:) ...aj keď sa hovorí nesúď knihu podľa obalu...dostala sa mi do rúk jej elektronická verzia. V zásade môže byť, ale ...žiadna veľká sláva...skôr je určená pre mužov, lebo strielačky :)

ZÁHRADA

Záhradu sme zazimovali, ostali nám ešte v skleníku papriky a pár paradajok. Uvidíme do kedy vydržia...kedy prídu prvé mrazy.

V dedine sme mali akciu...Tvorivé tekvičkové slávnosti. A tak deti aj dospeláci tvorili a bola to super akcia...s krásnym výsledkom:

MAŠKRTKY


Neďaleko od nás bola otvorená vietnamská reštaurácia. Tak sme si povedali, že treba ochutnať nové chute...už sme tam boli 2x a musím povedať, že chutilo

Bun Bo Nam Bo            Pho Bo                             Kung Pao

V októbri sme oslavovali aj 18te narodeniny neterky. Stihla som odfotiť tortu, kým som sa spamätala, ostatné dobroty padli za obeť :)

VÝLET

Boli sme pozrieť kláštor Katarínka. Katarínka sa nachádza na západnom Slovensku v lesoch Malých Karpát 20 km severne od Trnavy neďaleko obcí Dechtice a Naháč. Viac sa môžete dočítať TU. Bolo to tam veľmi krásne ..príjemné a také ukľudňujúce. Určite sa ešte vrátime.


TVORBA

V októbri som vzala do rúk nové pomôcky háčik a látky...:) Vytvorila som si košík plný jesenných dobrôt a uháčkovala pár vianočných mini vencov.


Okrem toho som začala piecť slané oblátky...a to mi vlastne zaberie najviac času...preto už nestíham čítať :)

FILM

Popri tvorbe oblátok som mala časť si pozrieť aj mini seriál na netflixe. Volalo sa to Telá/Bodies. Je to mysteriózny film...veľmi zaujímavý...Je to o štyroch detektívoch...prelínajú sa štyri časové línie a vždy je tam jedna obeť....Aby zachránili budúcnosť, musia najprv vyriešiť vraždu, ktorá zmenila tok dejín.

Mám rada aj dokumentárne filmy...o prírode a zvieratách...a jeden taký dokumentárny seriál sme pozerali...Svet predátorov. Ja som to tak prežívala, že som pri tom aj "rúkala" :) Manžel sa mi smial, že už ani dokumentárne filmy nemôžeme pozerať :D

Posedný októbrový deň som nakúpila vianočné darčeky...a som veľmi rada, že to mám za sebou...a už nebudem mať stres a nebudem v tej tlačenici v nákupných centrách. Už len zabaliť ...lebo menovky už mám :)

Zuzana

1 komentár:

  1. Zuzko, ráda jsem se podívala na tvůj říjen - zaujali mě dobroty, jak dort, tak asijská jídla, to já můžu!
    I u nás ve skleníku něco málo dozrává, snad se to podaří...
    Moc by se mi líbilo v tom klášteře, taková místa vyhledávám...
    Přeji hezké listopadové dny, Helena

    OdpovedaťOdstrániť