Stránky

štvrtok 13. augusta 2020

Obálka na peniaze a iné poklady

Obálka na peniaze je podľa mňa  skvelý darček nielen pre ženu ale aj muža. Už si nemusíte lámať hlavu nad tým, ako darček posuniete oslávencovi. Vyrobte si veľmi rýchlo a ľahko obálku pomocou ryhovacej podložky na obálky, pekne dozdobte podľa vkusu a máte hotovo.


Ako som teda spomínala, dnes budeme potrebovať hlavne ryhovaciu podložku na obálky a papier. Ja som použila nádherný papier zo sady Grow old with me od LemonCraft.
Na obálku rozmerov 10,5 x 18 cm som použila papier o veľkosti 22,2 x 22,2 cm a ryhovať na podložke som začala na 8,6 cm. Rozmery som použila z priloženého letáku. Vznikla mi takáto otvorená obálka.


Keď sa obálka zloží, bude mať nasledovný vzhľad. Nebojte sa tých papierových prehybov, tie nebudú vidieť, pretože ich prelepíme ďalším papierom.


Najprv ale treba obálku prilepiť. Pri lepení treba myslieť na to, že keď budete jednotlivé strany spájať, aby ste nedali lepidlo tam, kde netreba. Preto som vám naznačila miesta, kam lepidlo dať. Použila som obojstrannú lepiacu pásku.


V sade papierov sa nachádzali aj krásne obrázky v rámčekoch, stačilo len vystrihnúť a nalepiť na prednú stranu obálky a tým pádom zakryjete naskladané papierové strany.


Aby sa dala obálka pekne uzavrieť, použila som priechodky a navlieka cez ne šnúrku. A potom už len dozdobila kvietkami.
Použitý materiál:

Papier zo sady Grow old with me
Dierovač – kliešte na priechodky


1 komentár:

  1. Moc hezká obálka - ani v ní nemusí být penízky a určitě udělá radost.

    OdpovedaťOdstrániť