Stránky

piatok 19. októbra 2018

Rámik z lepenkových zbytkov


Čo so zbytkami lepenkových výrezov? Určite ich nevyhadzujte, ale pekne skladujte a potom ich môžete na svojich projektoch využiť. Okrem nejakých väčších projektov je možné ich použiť aj na menšie, napr. ATC, ozdobenie stránok do albumu, ale viem si ich predstaviť aj na pohľadniciach.

Článok nájdete aj na Mixed Media Warriors - bolo mi cťou byť ako hosťujúci dizajnér.

A čo to dnes bude?  Mixed media obraz podľa vašej fantázie. Môj projekt Vám môže byť ako oporný bod.


Ako základ budeme potrebovať obraz a čistý baliaci papier (taký, do ktorého sa balí napr. sklo). Z obrazu použijeme zadnú stranu, na ktorú nalepíme pokrčený baliaci papier. Ten narovnáme len mierne, aby sa nám zachovala štruktúra pokrčenia.


A celé to natrieme bielym gessom. Následne na vrch baliaceho papiera nanesieme rôzne vzory zo šablón, ja som použila túto konkrétnu šablónu za pomoci štruktúrovacej pasty. A opäť to celé natrieme gessom. Pomocou horkovzdušnej pištole to vždy riadne presušíme. Či už vzor zo šablóny alebo gesso.


A teraz prídu na rad už spomínané zbytky lepeniek a iné dekorácie, ktoré môžete použiť. Všetky tieto „ozdoby“ treba natrieť gessom, aby sa ani nich tiež dobre udržala farba.


Po usušení týchto ozdôb sa môže začať samotné ozdobovanie. Lepenkové výrezy nalepte podľa svojho gusta na obraz. A nechajte lep dobre preschnúť.


A teraz príde rad na farbenie. Fantastickou pomôckou pri mixed media sú farby v spreji. Veľmi ľahko sa používajú a výsledný efekt je super-bomba :) Vždy po nanesení farby som farby presušila horkovzdušnou pištoľou. Ja som použila hnedo-modrú kombináciu farieb, pretože je môjmu srdcu najbližšia. Vy si samozrejme zvolte také farby, ako sa Vám páčia alebo hodia do interiéru.


Potom som vzala pečiatkovú podušku Disstres – vintage photo a pomocou tupovača som túto farbu naniesla na okraje obrazu z vnútornej aj z vonkajšej strany. Prešla som touto farbou aj vzory zo šablón, aby sa krásne ukázali.
Potom som naniesla kde tu vzor pečiatkyčiernou poduškovou farbou, aby tam nebola len hnedá a modrá farba...trocha to celé „ožije“ :)


Potom som si vyrobila posledné ozdoby na tento projekt. Sú to motýle, ktoré som naniesla na papier vždy tak, aby boli v pároch. Tzn. na 3 motýle som potrebovala 6 ks opečiatkovaných motýľov na papieri. Tie som vystrihla a okraje pretrela disstres poduškou – vintage photo pomocou tupovča.Vzala som dva vystrihnuté motýle a nalepila jedno na druhé tak, že som lepila len v strede – akoby telo motýľa – a vrchnú časť som trocha nadvihla. Urobí sa vlastne taký 3D efekt.


Potom som na vrchnú časť motýľa naniesla trocha lepidla a zasypala mini trblietkami.


Nadbytok trblietok som oprášila, aby ostali len tam, kde bolo lepidlo a do stredu motýľa som nalepila dovolenkové mušle.


Nalepila som ich na obraz a hotovo.Veľmi by ma tešilo, keby ste si to vyskúšali...a dali vedieť ako ste dopadli :)

Použitý materiál:


2 komentáre: