Stránky

pondelok 26. júna 2017

Texturovací prášok - Cosmic Shimmer, Multi-tex

Môj najnovší článok pre scrapper.sk je o miešaní si vlastnej texturovacej pasty pomocou Cosmic Shimmer, Multi-texTexturovací prášok, ktorý sa po pridaní vody zmení na texturovaciu pastu. Vmiešajte doň rôzne farebné média, získate tak farebnú pastu. Najlepšie reaguje s práškovými pigmentami.
Vodu pridávajte podľa požadovanej hustoty. Ak chcete, aby bola pasta flexibilnejšia, môžete prášok zmiešať s priehľadným lepidlom v pomer 1 diel lepidla, 8 dielov prášku.
Pastu následne nanášajte cez šablóny. Ak nemáte nanášaciu špachtlu, nám na to výborne postačuje aj knihárska kosť či pevnejší kartón, môžete ju nanášať aj špongiou. Nechajte vždy pastu vyschnúť a šablóny po použití očistite. Predĺžite si tak ich životnosť.

A teraz podme do praxe :)

Musím povedať, že tento textúrovací prášok je úplne bombastický. Veľkou výhodou je, že si namiešate toľko hmoty, koľko potrebujete….a bonus je, že to netrvá ani minútu….Akoby by povedal Harry Potter…hop-šup prášok :) Síce vás nikam nepremiestni, ale urobí vám radosť, to je isté.
Prášok sa nastrieka vodou, zamieša a hneď použije. Ja som použila tri rôzne “doplnky”, ktoré som do práškovej hmoty zamiešala. 

1) Pixie powder – keď som videla článok od Barborky, hneď som vedela, že také prášky súrne potrebujem :)… Je to naozaj kúzelný prášok a pracuje sa s nimi tak jednoducho.


2) Embosovací prášok – chcela som vidieť aké to bude, keď do hmoty nanesiem embosovací prášok a “zapečiem”. Fuuu je to fakt super…Keď to celé nanesiete a zahrievate, vidíte ako sa zapeká tá hmota…je to super :)


3) Glitre – veľmi zaujímavý ligotavý efekt nastal, keď som použila glitre. Točíte s papierom a ono sa to ligoce v určitých uhloch … no som ako straka, čo sa ligoce sa mi páči :D


4) Iné prášky – skúsila som aj kombináciu viacerých farieb, ktoré som zafarbila pomocou práškov. Vyzerá to moc efekte.Práškovú hmotu som využila aj na väčšej ploche. Vytvorila som si do svojho art journalu takúto dvoj stránku. Je k nej aj malé video ako som ju tvorila. Ak si ho chcete pozrieť, kliknite TU.

Majte sa krásne a do tvorenia!


Použitý materiál:

- Masky (šablóny)
- Razítkovacie farby – spreje

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára