Stránky

pondelok 14. marca 2016

Testovanie časopisu CREATIVITY DOCRAFTS

Mám tu česť vám dnes prezentovať darček, ktorý som dostala od Ľubky zo scrapper.sk k 5tim narodeninám obchodíku materialpretvorilky.sk

Pýtate sa prečo rozdávala Ľubka darčeky, keď ich mala skôr prijímať? Lebo Ľubka má veľké srdce a robí radosť ostatným, svojím zákazníkom, ľudom, ktorí milujú vôňu papiera. Tak ako napr. ja J Stačilo rýchlo reagovať v článku na výzvu, ktorá ponúkla možnosť dostať darček a tvoriť z neho. A zároveň o tomto produkte (darčeku) napísať pár viet.

Ja už ani neviem, kedy som našla obchod materiálpretvorilky.sk, ale viem, že sa do neho vraciam. Hlavne keď niečo súrne potrebujem alebo keď obkukávam krásne vecičky, ktoré obchodík ponúka.

Dúfam, že všetci poznáte scrapper.sk. Ak ešte nie, nič sa nedeje... určite si tam kliknite a inšpirujte sa. Je to skvelá scrap stránka zo zaujímavými článkami, kde sa človek dozvie o scrap svete všetko čo potrebuje. Áno našla som tam veľa inšpirácií a skvelé baby, aj keď ich osobne nepoznám. A keď vás niečo zaujme, a vy doma nemáte materiál, ktorý sa použil nezúfajte. Je to veľmi jednoduché. Stačí kliknúť na materialpretvorilky.sk nájdete tam všetko čo potrebujete.


Ale späť k darčeku... o  aký darček ide? Je to časopis ...docrafts Creativity...


Vlastne nie je "to len taký hocijaký" časopis. Je v ňom veľa inšpirácii a... darčeky. Kto by ich nemal rád?! Je to také papierové kinderko... :) Po rozbalení na mňa vyskočila šablóna hviezdy, papierová 3D stavebnica kvetiniek a materiál na ušitie vtáčika. A ani nebudem hovoriť aké krásne inšpirácie v časopise boli. Človek to môže listovať a vždy nachádza niečo nové a popri listovaní si hovorím: aha toto musím vyskúšať. Jéj aj toto je super nápad. Jejda a kde mám teraz nájsť na to všetko čas :D A najlepšie je, že nepotrebujem vedieť ani po anglicky... :) Obrázky sa predsa „čítajú„ veľmi ľahko.

Takže tu je všetko to kinder-prekvapenie čo som už spomínala:


A rozhodla som sa, prezentovať vám 3D stavebnicu kvetiniek. Vyrobila som z nich pohľadnice. Práca s týmito 3D stavebnicami je veľmi jednoduchá. Treba vyberať obrázky postupne podľa čísiel, ktoré sú vytlačené pri každej časti obrázka.


Jednotlivé časti sú perforované, takže stačí trocha potlačiť a obrázok sa oddelí. Preto je možné pracovať aj s mini časťami obrázka.


Keď sa použijú všetky perforované časti obrázka  celé to bude vyzerať takto... 3D stavebnica  bude ako ementál J ale ... kvietok bude úžasne vystúpený.


A to, aby mal kvietok 3D efekt – čiže, aby bol vystúpený -  je potrebné použiť penové obojstranné lepiace vankúšiky:


Tak isto som postupovala aj s druhou pohľadnicou:


Potom už len stačí dozdobiť  a hotovo J. 3D stavebnice je možné použiť nielen na pohľadnice, ale aj na rôzne albumy, denníky, obrazy... na čokoľvek, čo chcete mať ozdobené.


Neodolala som ani vtáčikovi. Jeho výroba bola tak jednoduchá, že som sa ani nenazdala a už to bolo ušité. Zatiaľ ho nepoužijem nikde, odložím, a v praví čas sa určite zíde. A cítim, že to bude už onedlho, pretože jar sa blíži a s jarou sú späté kvietky ...  vtáčiky ... J


Posledným darčekom bola vyrezávacia šablóna snehovej vločky. No, tú som nepoužila, pretože tá sa hodí k Vianociam, a tie máme už za sebou. Ale k budúcim Vianociam ju určite použijem, pretože je veľmi krásna.

Ukážka ďalších krásnych prác, ktoré boli v časopise a tak ma oslovili, že ich niekedy určite vyskúšam:
A sme na konci. Pevne verím, že aspoň trocha som vás inšpirovala a skúsite 3D stavebnicu použiť na vašom projekte. A keď hej, pochváľte sa! J


Prajem vám veľa tvorivého času
Zuzana

3 komentáre:

 1. Krasny darcek, tie 3D obrazky kvetin su zaujimave a tvoja pohladnica, ako vzdy profesionalna.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zuzka, dostala si darček ako stvorený pre teba!
  A tie tvoje diela, jedno krajšie, ako druhé! Máš obrovskú fantáziu!
  Pááá

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zuzko, vidím, že se vše dostalo do pravých rukou!
  Posílám pozdravy, Helena

  OdpovedaťOdstrániť