Stránky

streda 11. februára 2009

Knihy

Ahojte, ak máte čas a máte možnosť si zadovážiť knihy od spisovateľky Sophii Kinsellovej (Sophia Kinsell) odporúčam nájsť si na to čas, a prečítať si aspoň jednu...potom sa nebudete vedieť dočkať tých ostatných...:)
Mojou prvou knihou od nej bola knižka s názvom "Vieš udržať tajomstvo?" no už dávno som sa tak nezasmiala ako pri tej knihe. Tu je pár slov o knihe:

Optimistickej, ale smolou prenasledovanej Emme Corriganovej sa začína dariť. Už skoro rok má stále zamestnanie, po boku jej stojí skvelý priateľ a dokonca sa jej rysuje aj pracovný postup. Všetko sa zvrtne po schôdzke s nespokojným zákazníkom. Zničená sa vracia z jednania lietadlom a v hrozivej situácii počas turbulencií sa zverí so svojimi najtajnejšími tajomstvami mužovi sediacemu na vedľajšom sedadle. V práci zistí, že mužom, ktorému sa zverila je sám veľký šéf. Ten sa vydal na týždennú návštevu anglickej pobočky podniku, v ktorom pracuje. Toto odštartuje sériu chaotických, citovo vyčerpávajúcich a komických situácií.


Teraz čítam druhú knižku s názvom "Báječný svej shopoholiku". Je to po česky, ale vôbec mi to nevadi!

Niekedy mám pocit, že hlavnou hrdinkou knižky som ja :) teda neviem či je to dobre, alebo zle, ale tiež sa neviem niekedy ovládať. Tu je pár slov o knižke:

Co je alkoholik, ví každý. A dnes už také najspíš každý zná slovo workoholik. Pokud jimi náhodou nejsme my sami, rozhodně nějaké ty šílence posedlé věčnou prácí objevíme mezi svými přáteli, příbuznými či známými. Ale co takhle shopaholik? Člověk, jehož sny a touhy se neupínají ani k opojnému moku, ani k práci, nýbrž k nakupování? Nic vám to neříká? Nevěříte, že něco takového může existovat? Tak vězte, že ano!Rebecca, mile praštěná hrdinka této knihy, je toho přímo živoucím důkazem. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých a kvalitních novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud totiž Rebeca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nedokáže sedeť v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přeteká stále výhrůžnějšími upomínkami...


Tak keď sa k ním dostanete, odporúčam. Po prípade mi dajte vedieť či som vám dobre poradila, alebo ak ste to čítali tak či so mnou súhlasíte, že knižky sú úžasné. :)

Dosčítania, priatelia :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára