Stránky

piatok 20. júna 2008

TOUR DE ČR


Sú tri mestá, ktoré sme navštívili 19.júna 2008. Začali sme Jihlavou, ktorú sme zámerne navštívili kvôli katakombám. Nakoniec sme ich nevideli, nakoľko prehliadka začala o 14.00 a to už sme chceli byť minimálne na ceste do Kutnej Hory - ak už nie v nej.
Veľkou pomôckou pre turistov je určite interaktívna mapa mesta, na ktorej sú zobrazené všetky pamiatky, ktoré sa oplatí pozrieť. Človek len príde, pozrie pamiatku na obrázku, stlačí číslo z obrázka tejto pamiatky a neznámy hlas vám povie základne fatka o vybranom objekte. Okrem toho sa veľmi ľahko orientujete v mapke, pretože vám zabliká svetielko upozorňujúce na zvolený objekt.Druhou zastávkou bola Kutná Hora. Mestečko, ktoré nám pripomína našu Banskú Štiavnicu má pamiatky na každom rohu. Hádam najkrajšou pamiatkou bol chrám sv. Barbory. Len škoda, že ju akurát rekonštruovali, takže okrem krásy sme videli aj lešenie a mravenčiu prácu robotníkov.

Kamenný dum


Kostel Sv. Jakuba

Únava z cesty a zápcha na cestách nás zmohli a do Olomouca sme prišli cca o 19.30. Pľuzgiere na zadkoch od sedenia a nohách od chodenia sme museli najprv rozmasírovať, a potom sme sa pustili do bádania posledného mesta v našom zozname. Ako prvé sme videli Orloj. Potom sme sa zahrali na kométy a po polhodinovom krúžení v uliciach Olomouca sme našli aj Dom sv. Václava - katastrofa..nie ten dóm, ale to neoznačenie na tento skvost...Nohy odraté po kolená, hlad a únava nás rýchlim tempom hnali domov, pretože nás čakala dlhá cesta...Ale popri tom sme stihli nafotiť pár záberov:
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára