utorok, 21. marca 2017

Jarná stránka

Už ste skúšali vyrobiť si doma šablóny za pomoci lepiacej pištole a lepiacej tyčinky? Ja áno, a hneď som jednu vyskúšala. Je to parádne, jednoduché a zábavné.
Stačí nahriať poriadne lepiacu pištoľ a potom už len kresliť rôzne tvary. Odporúčam horúcu lepiacu tyčinku nanášať napr. na papier na pečenie, pôjde to ľahko dole a nebude sa to krútiť. Prvé som vytvárala na podložke na rezanie, a tam mi to išlo ťažko dole a celé to bolo neforemné a zatočené.
Tu mám pár kúskov, ktoré postupne budem skúšať :
majte sa krásne,
Zuzana

Priehľadné fóliové - slovenské nálepky

Krásne nálepky, ktoré nájdete na MateriálPreTvorilky boli vyrobené v spolupráci s Judkou a Jarkou - šikovné to baby z DT scrapper.sk som použila na pohľadnicu. Článok o týchto nálepkách nájdete TU

Práca s týmito priehľadnými nálepkami je neskutočne jednoduchá. Skúste a uvidíte ... dajú sa použiť na rôzne projekty, veď stačí pozrieť na hore spomínaný článok.


Iné nálepky..."príšerkové" sa mi strašne moc páčili, a preto som vytvorila tieto ATC s témou "príšerky". 


majte sa krásne
Zuzana

pondelok, 20. marca 2017

ATC Benátsky karneval

Skvelá akcia sa odohrala cez víkend...baby sa dohodli na tvorivú nedeľu u Ľubky (Materiál pre Tvorilky) a popri osobnom stretnutí a rozprávaní sa o všetkom možnom, aj tvorili ATC kartičky na tému Benátsky karneval. Tie, ktoré neprišli ale chceli sa zúčastniť sa mohli zapojiť do tejto výzvy a tak som nelenila, a keďže téma bola krásna, vytvorila som tieto kartičky:sobota, 18. marca 2017

Na starú nôtu

Dnes sa mi tak nejako chcelo tvoriť nejakú "starinu". Vzala som ryžový papier a farby a vytvorila som si obraz, ktorý je už medzi ostatnými... :)

Majte sa krásne
Zuzana

utorok, 14. marca 2017

ATC - Sun/Slnko

Na ArtGrupe práve prebieha výmenná akcia na ATC s témou slnko/sun

Tu sú moje kartičky k tejto výmene:


majte sa krásne
Zuzana

pondelok, 13. marca 2017

Ako na to - Distress Stain

Môj nový príspevok na scrapper.sk ukazuje, ako je možné použiť farby Distress Stain. Podte sa pozrieť a inšpirovať...

Tim Holtz® Distress Stain sú farby na vodnej báze, ktoré sa dajú použiť na papier a iné pórovité povrchy. Používa sa pre rýchle a jednoduché nanášanie farby na pozadia a väčších plôch. Nanášaním viacerých vrstiev na farbenom povrchu je možné dosiahnuť sýtejšie farby. Vrch fľaše s farbou obsahuje podušku, ktorá má vstavaný pružinový ventil. To umožňuje riadenie uvoľňovania farby z fľaše. Stlačením podušky nadol na povrch sa ventil otvorí a kvapalina sa uvoľní. Prúd tekutiny sa zastaví, ak fľašku odtiahneme od povrchu, kde farbu nanášame.
Pred použitím treba vždy fľašku zatrepať.


Dostávam často otázky, ako robievam svoje ATC kartičky (podklady, obrázky, atď.) ... tak ja vám jednotlivé postupy pomocou použitia týchto farieb ukážem. Všetky kartičky sú potom pripravené na výmenu J

Jednoduché nanášanie farby na povrch

Nanášanie farieb pomocou Distress Stain je veľmi jednoduché. Jednoducho farbu zatrepeme a otočíme poduškou nadol. Položíme na papier a slabím tlakom posúvame farbu po povrchu. Ak chceme viac farby, pritlačíme. A rozotierame.


Farbenie s použitím nalepovacích kontúr

Na túto techniku budeme potrebovať Distress Stine farbu a jednoducho nalepovacie kontúry. Tie si podľa potreby nalepíme na papier a nanesieme farbu.

TIP: odporúčam farbu dobre presušiť horkovzdušnou pištoľou, pretože keď som sa pokúšala nálepky z papiera za mokra odstrániť, trhala som aj papier. Keď to bolo suché, samolepiaca kontúra išla pekne dole. Na dozdobenie som použila len veľmi málo vecí, aby podklad kartičky vynikol. Bola by škoda zakryť tento podklad.


Farbenie s použitím potravinárskej fólie

Na túto techniku budeme potrebovať Distress Stine farbu a... zbehnite do kuchyne vezmite si rolku potravinárskej fólie. Nastihajte na menšie kúsky a naneste na ne farby Distress Stine, plus aj nejakú farbu v spreji, aby sa tam naniesla aj nejaká tekutina... farby sa tak lepšie rozotrú. Fóliu premiestnite na papier a „pokrčte“ ju na papieri, aby vznikli rôzne vzory. Nechajte poriadne preschnúť! Ja som si pre rýchlejšie schnutie fúkla teplovzdušnou pištoľou :) Len pozor na fóliu, aby nevzbĺkla! Fóliu potom opatrne odstráňte a keď ostal papier ešte mokrý, osušte ho.

TIP: na túto techniku odporúčam použiť papier, ktorý má lesklý povrch..napr. foto papier. Je to pre to, aby sa tie farby hneď po nanesení nevpili. Skúšala som to aj s klasickým výkresom ale nie je to ono...nevznikli tam potom tie  krásne mramorové efekty.


Vytváranie škvŕn

Vytváranie škvŕn je veľmi jednoduché. Chytíme fľašku a šup ju silou na papier. Čím väčšia sila tým „rozprsklejšia“ škvrna. Ak hubku farby len položíme na papier, ostane po nej kruh ak ju rezko švihneme, vytvorí sa krásna škvrna s „chobotničkami“ J.


Farbenie pečiatky

Farbenie pečiatky je veľmi jednoduché. Vezmite pečiatku, aplikujte farbu na zvolenú pečiatku a vzor preneste na papier. Nanášanie farby na pečiatku je jednoduché, pretože farba obsahuje podušku a ňou viete ľahko manipulovať.


 Ťahanie vo farbách

Nanesieme farby na nesavú podložku, kade-tade. Vezmeme papier, opäť odporúčam lesklý papier (foto papier) nesaje tak farbu. Poriadne presušíme a zdobíme :)


Všetky hotové:


Takže skúsite niečo? Dajte vedieť :)

Použitý materiál:

-          Distress Stain
-          Horkovzušná pištoľ
-          Samolepiacekontúry
-          Podušky - Distress ink


Majte sa krásne
Zuzana

sobota, 11. marca 2017

Výzva č. 2 - na ArtGrupe

Výzva č. 2 na ArtGrupe má tému: Passion a je od Majky . Tak som si sadla k tvoreniu a vznikla táto pre mňa krásna farebná dvoj-stránka.
Majte sa krásne
Zuzana

štvrtok, 9. marca 2017

I - ako Imagination a J - ako Journey

Ďalšie dve kartičky z výzvy Maremis Creative Café - 52CafeCards, kde sa každý týždeň tvorí na hracie karty na zvolenú tému. 

9. týždeň I - Imagination
10. týždeň J - Journey 

A tu sú moje kartičky:


majte sa krásne
Zuzana

pondelok, 6. marca 2017

Challenge na Scrapki-wyzwaniowo - Number

Na Scrapki-wyzwaniowo bola vyhlásená marcová výzva a jej témou sú čísla. A čísla sú jediným univerzálnym jazykom na svete...tak som to aj teda zhmotnila: 

A tu sú moje čísla:
majte sa krásne
Zuzana

nedeľa, 5. marca 2017

Jarná výzva na Mixed Media Warriors


Na Mixed Media Warriors bola vyhlásená challenge s aktuálnou témou Jar. Pre inšpiráciu majú krásny Moodboard:A tak som vytvorila túto jarou inšpirovanú dvoj-stránku:Majte sa krásne
Zuzana